Články
04.11.2021
Krmení venkovního ptactva
Zimní období je tady. Nastává tedy čas začít myslet na přikrmování ptactva žijícího venku. Čím přikrmovat Potravu ptáků u nás tvoří zejména různá semena, jádra, bobule a jiné plody. Nejvhodnější a nejznámější na přikrmování jsou semena slunečnicová. Ptáci je nejlépe přijímají a jsou tučná, což je na zimu důležité. K zakoupení jsou i namíchané směsi speciálně pro venkovní ptactvo, které obsahují všechny potřebné živiny. Směsi většinou…
11.10.2021
Lososový olej
K čemu je olej dobrý? Olej je přírodní surovina, která má blahodárný vliv na celou škálu kožních problémů, imunitních a metabolických procesů, zánětlivých onemocnění, hojení ran, pigmentaci, alergie a mnohé další. Výhodou je snadné dávkování přidáním oleje do krmiva. Tekutá forma vyhovuje všem pejskům. Olejová elita Lososový olej je mezi chovateli nejrozšířenější a jako olej pro pejsky je tento asi nejdéle používaným. Lososový olej…
06.09.2021
Střídání granulí ANO či NE
Střídat psovi granule? Pes je všeho všudy konzervativní zvíře. Jakoukoli změnu ze strany páníčka přijme, co mu taky zbývá, ale vnitřně mu dělá radost a přináší pocit pohody, když se dodržuje stále stejný harmonogram. Ten se týká nejen denních aktivit jako venčení a trávení společného času s jeho lidskou smečkou, ale také časů krmení a vůbec krmení jako takového. Sami veterináři jsou toho názoru, že pokud budete krmit kvalitními granulemi,…
02.08.2021
SILIKAGELOVÁ PODESTÝLKA
SILIKAGELOVÁ PODESTÝLKA Na trhu se nachází opravdu široká škála podestýlek pro kočky. Je obtížné zvolit si tu správnou pro kočičku a domácnost. Pro začátek je dobré začít s podestýlkou, na kterou je kočka zvyklá z původního domova, poté můžeme plynule přejít na jiný typ. Nejmodernějším a asi nejoblíbenějším typem podestýlky je silikagelová podestýlka. Oproti bentonitové podestýlce, kde dochází jen k pohlcování tekutin…
02.07.2021
Jak se zbavit klíštěte
Jedním způsobem prevence je podání tablet s antiparazitickým účinkem. Dalšími jsou antiparazitní přípravky vnější. Nějaký čas trvá (obvykle cca 2 dny), než se látka rozšíří srstí a kůží po celém těle a začne působit. Přípravky působí na parazity většinou i odpudivě, ale může se stát, že se klíště na zvířeti usadí, ale odpadne ihned poté, kdy se napije krve s obsahem látky pro něj jedovaté. Můžeme si vybrat ze tří druhů aplikace…
02.06.2021
KRMIVA PRO MALÁ PLEMENA PSŮ
Krmivo pro malého psa v dospělém věku (do 10 kg váhy a od 1 roku věku) by mělo splnit 3 hlavní požadavky: kvalitní složení - kvalitní zdroj proteinů (v množství zajišťujícím optimální obsah proteinů a tuku doplněný o bylinky, kvalitní zdroj uhlohydrátů a další složky jako bylinky, ovoce a zeleninu, které zajistí psovi dobrou zdravotní kondici, minerální látky a vitamíny menší velikost granulí, které bude pes schopen kousat velmi…
12.05.2021
PITNÝ REŽIM U PSA
Život bez vody je pro lidi zcela nemožný, stejně tak i pro naše čtyřnohé kamarády. Proto je pitný režim důležitý a v těchto letních dnech dvojnásob. Vodu si můžete představit jako takový transport, který má za úkol přivádět živiny buňkám a odvádět od nich odpadní látky. Pojďme se společně podívat na pitný režim u psa a na to, kolik vody má pes vypít. Dodržuje váš pes pitný režim a jak to poznat? Pokud…
06.04.2021
Jak pečovat o zuby
Jak vznikají problémy se zuby? Pokud nebudete svým mazlíčkům o zuby pečovat, tak si brzy budete moc všimnout, že se na zubech začne tvořit zubní plak. Ten ještě není tvrdý a dá se odstranit vyčištěním zubů. Ale pokud jej necháte bez povšimnutí, začne se postupně měnit na zubní kámen. Navíc bude v dutině ústní plno bakterií, které budou narušovat přirozené prostředí. Navenek se to nejčastěji projevuje…
17.03.2021
DESATERO VÝŽIVY ŠTĚNĚTE A DOSPĚLÉHO PSA
Štěňátko má jiné nároky na výživu než dospělý pes. Podávejte mu výhradně krmivo určené této věkové kategorie. Na krmivo pro "dospěláky" přejděte až po definitivním ukončení fyzického vývoje. Štěňátko má malý žaludek, proto mu třeba denní krmnou dávku rozdělte na několik porcí: do 3. měsíce - 4 jídla denně, od 3. do 5. měsíce - 3 jídla denně, od 5. měsíce - 2 jídla denně. Pes má mimořádně citlivý trávicí trakt. Krmivo…
04.03.2021
ZNAČKA MONGE DOSTALA OCENĚNÍ QUALITY AWARD
Quality Award 2021: nové ocenění za kvalitu našich výrobků. V uplynulých dnech byli vyhlášeni vítězové Ceny kvality 2021 , ceny za kvalitu spotřebního zboží na trhu, kterou přímo přidělují italští spotřebitelé . Aby produkty získaly prestižní ocenění, byly podrobeny přísným testům kvality v režimu slepého testu, tj. Bez ukázání značky, ke které patří, a 3 řady produktů obdržely vynikající hodnocení ve všech kategoriích: Suché…
01.03.2021
Jak vybrat štěně
Jak vybrat štěně Plně socializované se v rámci svého druhu, prostředí a vrhu považuje štěně ve 49. den věku, poté se štěňata mohou odebírat od matky i sourozenců bez negativních následků v návaznosti na další socializaci v novém prostředí a u nového majitele. Nejdůležitější věk pro celý život štěněte je věk do 12 týdnů věku. Nejdůležitější je výběr rasy psa, kterého si přejete. Získejte veškeré informace o…
02.02.2021
Domácí mazlíček a dítě
DOMÁCÍ MAZLÍČEK A DÍTĚ Domácí mazlíček může dítě naučit zodpovědnosti i smysluplnému trávení volného času a za pomoci rodičů také tomu, jaké to je pečovat o živého tvora. Pokud je o něj navíc pečováno s láskou, vzájemný vztah zvířete s dítětem se milionkrát vrátí celé rodině. Zvážit by se měl nejen volný čas svůj i dítěte (vedle školy, učení, kroužků…), ale také…
22.01.2021
Na procházku když mrzne.
Mrzne – vyčurat a domů! V mrazu opravdu není příliš vhodné chodit se psem, který je zvyklý žít v teplém bytě nebo v domě, na dlouhé procházky. Pokud je to možné (vzhledem k vaší práci), venčete raději kolem poledne než brzy ráno nebo pozdě večer, kdy je největší zima. Psi žijící v bytě se prostě nedovedou na mrazivé počasí jen tak adaptovat. S malými štěňaty byste měli být ještě mnohem opatrnější! „Zvládání nízkých…
22.11.2016
Program pro výživu psů - choroby s původem v krmivu
Choroby ovlivněné krmivem nejsou vyživovací nemocí, ale onemocnění silně ovlivněná typem krmiva, přísadami a stravovacími návyky. Stravovací management často kontroluje jejich výskyt a závažnost.
07.11.2016
Program pro výživu psů - Různé choroby
Choroby zubů Divocí psi často jedí šlachovitou nebo tvrdou potravu (kosti). Ta poskytuje přírodní brusivo pro dásně a zuby, redukuje výskyt plaku a tvorbu zubního kamene a tak předchází zubním onemocněním. Ačkoliv krmení kostmi není obhajováno, pro zdraví zubů jsou prospěšné tvrdé sušenky, žvýkačky nebo krmivo napodobující brusný efekt. Konzervy a polosuché krmivo tento efekt zcela postrádají a v závislosti na obsahu cukru mohou dokonce zubní…
14.10.2016
Program pro výživu psů - Řízení hmotnosti
Nejlepším způsobem, jak řídit obezitu, je předejít jí. Mnohým případům obezity může být zabráněno dostatečným cvičením, krmením stravou se středním nebo nízkým obsahem tuku, podáváním přiměřeně chutné stravy a naopak vyvarováním se podávání nedojedených porcí lidského jídla. Protože obezita je způsobena příjmem nadměrného množství kalorií, za účelem snížení hmotnosti psa je tak třeba snížit jeho energetický příjem nebo zvýšit tělesnou aktivitu. Tento princip je teoreticky velmi jednoduchý, mnohým majitelům psa však v praxi dělá potíže.
03.10.2016
Nemoci s původem ve výživě - program pro výživu psů
Za posledních deset let se naše poznatky o dopadech potravy na zdraví psů významně rozšířily. Nemoci pramenící z nedostatku živin jsou dnes již velmi neobvyklé, protože psi většinou dostávají dostatečné dávky plnohodnotného a vyváženého krmiva. Nemoci mající původ v potravě se přesto vyskytují, protože přemíra živin, stejně jak jejich nevyváženost, působí škodlivě podobně jako nedostatek stravy. Tato kapitola se zabývá chorobami, které má na svědomí nevyvážená potrava, neplnohodnotná domácí strava a nevhodné krmné metody. Náplní kapitoly jsou také běžné poruchy, které se stravou souvisí, ale potrava není jejich jedinou příčinou.
12.09.2016
Management stravování - program pro výživu psů
Správné krmení vyžaduje určité znalosti. V tomto článku se dozvíte jak postupovat např. při nechutenství, nebo při překrmování.
22.07.2016
Rady a doporučení ke krmení psů - program pro výživu psů
Nutriční potřeby psů jsou ovlivněny věkem (stěně, dospělý pes, senior), fyziologickým statutem (těhotenství, období kojení), úrovní aktivity, nemocemi a vnějšími faktory jako je okolní teplota nebo stres. Jako standart se používají energetické nároky dospělého psa s běžnou zátěží a potřeby psů v ostatních stádiích života se vyjadřují jako násobky tohoto standardu. Rozdíly mezi požadavky na energii, bílkoviny a na některé minerály (vápník, fosfor) jsou pro psy relativně dobře popsány a stanoveny. Věk, fyziologický status, míra zátěže a nemoci určitě ovlivňují i potřeby ostatních minerálů a vitamínů, ale málo dostupných informací zabraňuje stanovení přesných doporučení.
08.07.2016
Výběr vhodného krmiva pro psy - program pro výživu psů
Některé chovatele může výběr odpovídajícího krmiva znepokojit. Mnoho z nich si neví rady s tím, jak zhodnotit kvalitu nabízených krmiv a co si počít s informacemi ohledně složení uvedenými na obalech krmiv. Američtí výrobci krmiv se musí držet směrnic týkajících se složení a jeho uvedení na obalech vyhlášených Americkou asociací kontroly výživy (AAFCO, American Association of Feed Control Officials). Vlády jednotlivých států jsou zodpovědné za provádění schválených nařízení. Tato nařízení poskytují standardy v oblasti složení a jeho označení a poskytují tak spotřebitelům jisté vodítko při porovnání krmiv.
19.06.2016
Typy krmiv pro psy - program pro výživu psů
Krmiva pro psy mohou být rozdělena do několika kategorií na základě surovin, přísad, obsahu vlhkosti a dalších faktorů. Chovatelé psů často vybírají podle ceny, výhodnosti a nutriční vyváženosti, kterou nabízená krmiva poskytují. Nicméně mnoho vlastníků připravuje potravu pro své miláčky doma a to často ze zdravotních důvodů, ale také pro osobní uspokojení nebo v důsledku jistých představ.
02.06.2016
Jak správně krmit psa - program pro výživu psů
Majitelé psů se často zajímají o to, čím by měli krmit své miláčky. Vybrat si z nepřeberného množství různých značek a typů krmiva se může jevit jako velký oříšek. Petfood je nabízen velmi agresivně a tudíž není vždy úplně jednoduché rozlišit mezi pravdivými a klamavými tvrzeními. Odborníci na výživu malých zvířat jsou často kontaktováni váhajícími majiteli, kteří hledají rady týkající se krmiva, doplňků stravy, prevence chorob a dalších problematických oblastí jako jsou zdravotní rizika spojená s potravinovými doplňky. Bohužel, mezi odpověďmi na tyto otázky je jich pouze pár jednoduchých: přesto jsou po uvážení základních pojmů, doporučení a možností volby schopni učinit kvalifikované rozhodnutí.
29.04.2016
Minerály a ostatní stopové prvky - program pro výživu psů
Znalost požadavků na obsah minerálů v psí potravě je zatím omezená. Prokázána byla nezbytnost vápníku, fosforu, draslíku, sodíku, hořčíku, železa, mědi, zinku a jódu. Vše nasvědčuje i nezbytnosti selenu a chloridu. Na základě výzkumů jiných živočišných druhů se nechá předpokládat, že pro psy jsou dále nezbytné tyto minerály: mangan, síra, kobalt, molybden, fluór, chróm, křemík, cín, nikl, a vanadium.
19.04.2016
Tuky a esenciální mastné kyseliny - program pro výživu psů
Tuky představují vysoce koncentrovaný zdroj energie. Poskytují tělu 2,25krát více energie než bílkoviny nebo karbohydráty a jsou zdrojem esenciálních mastných kyselin. Fungují také jako nosiči v tucích rozpustných vitamínů (vitamíny A, K, E, D) a jsou důležitým faktorem přijatelnosti potravy tím, že ovlivňují její chutnost a strukturu.