• Akce
  • Novinky
  • Doporučujeme
  • Akce s dárky

Recenze zákazníků

Jinak doporučuji a určitě zase objednám.
**** Anonym, 21.9.2020
***** Anonym, 21.9.2020
Skutečně velkou výhodou je krátká doba od objednání po doručení zboží. Opravdu jsem se za poslední dobu nesetkala s takto expresním dodáním.
***** Anonym, 20.9.2020
SUPER !!!
***** Anonym, 20.9.2020
Obchod je komunikativní, po objednávce ihned následuje e-mail, vyřízení velice rychlé, při nějakém problému komunikace telefonická. Nemám připomínky
***** Anonym, 16.9.2020

Sledujte nás:

Články

22.11.2016

Program pro výživu psů - choroby s původem v krmivu

Choroby ovlivněné krmivem nejsou vyživovací nemocí, ale onemocnění silně ovlivněná typem krmiva, přísadami a stravovacími návyky. Stravovací management často kontroluje jejich výskyt a závažnost.

07.11.2016

Program pro výživu psů - Různé choroby

Choroby zubů Divocí psi často jedí šlachovitou nebo tvrdou potravu (kosti). Ta poskytuje přírodní brusivo pro dásně a zuby, redukuje výskyt plaku a tvorbu zubního kamene a tak předchází zubním onemocněním. Ačkoliv krmení kostmi není obhajováno, pro zdraví zubů jsou prospěšné tvrdé sušenky, žvýkačky nebo krmivo napodobující brusný efekt. Konzervy a polosuché krmivo tento efekt zcela postrádají a v závislosti na obsahu cukru mohou dokonce zubní…

14.10.2016

Program pro výživu psů - Řízení hmotnosti

Nejlepším způsobem, jak řídit obezitu, je předejít jí. Mnohým případům obezity může být zabráněno dostatečným cvičením, krmením stravou se středním nebo nízkým obsahem tuku, podáváním přiměřeně chutné stravy a naopak vyvarováním se podávání nedojedených porcí lidského jídla. Protože obezita je způsobena příjmem nadměrného množství kalorií, za účelem snížení hmotnosti psa je tak třeba snížit jeho energetický příjem nebo zvýšit tělesnou aktivitu. Tento princip je teoreticky velmi jednoduchý, mnohým majitelům psa však v praxi dělá potíže.

03.10.2016

Nemoci s původem ve výživě - program pro výživu psů

Za posledních deset let se naše poznatky o dopadech potravy na zdraví psů významně rozšířily. Nemoci pramenící z nedostatku živin jsou dnes již velmi neobvyklé, protože psi většinou dostávají dostatečné dávky plnohodnotného a vyváženého krmiva. Nemoci mající původ v potravě se přesto vyskytují, protože přemíra živin, stejně jak jejich nevyváženost, působí škodlivě podobně jako nedostatek stravy. Tato kapitola se zabývá chorobami, které má na svědomí nevyvážená potrava, neplnohodnotná domácí strava a nevhodné krmné metody. Náplní kapitoly jsou také běžné poruchy, které se stravou souvisí, ale potrava není jejich jedinou příčinou.

12.09.2016

Management stravování - program pro výživu psů

Správné krmení vyžaduje určité znalosti. V tomto článku se dozvíte jak postupovat např. při nechutenství, nebo při překrmování.

22.07.2016

Rady a doporučení ke krmení psů - program pro výživu psů

Nutriční potřeby psů jsou ovlivněny věkem (stěně, dospělý pes, senior), fyziologickým statutem (těhotenství, období kojení), úrovní aktivity, nemocemi a vnějšími faktory jako je okolní teplota nebo stres. Jako standart se používají energetické nároky dospělého psa s běžnou zátěží a potřeby psů v ostatních stádiích života se vyjadřují jako násobky tohoto standardu. Rozdíly mezi požadavky na energii, bílkoviny a na některé minerály (vápník, fosfor) jsou pro psy relativně dobře popsány a stanoveny. Věk, fyziologický status, míra zátěže a nemoci určitě ovlivňují i potřeby ostatních minerálů a vitamínů, ale málo dostupných informací zabraňuje stanovení přesných doporučení.

08.07.2016

Výběr vhodného krmiva pro psy - program pro výživu psů

Některé chovatele může výběr odpovídajícího krmiva znepokojit. Mnoho z nich si neví rady s tím, jak zhodnotit kvalitu nabízených krmiv a co si počít s informacemi ohledně složení uvedenými na obalech krmiv. Američtí výrobci krmiv se musí držet směrnic týkajících se složení a jeho uvedení na obalech vyhlášených Americkou asociací kontroly výživy (AAFCO, American Association of Feed Control Officials). Vlády jednotlivých států jsou zodpovědné za provádění schválených nařízení. Tato nařízení poskytují standardy v oblasti složení a jeho označení a poskytují tak spotřebitelům jisté vodítko při porovnání krmiv.

19.06.2016

Typy krmiv pro psy - program pro výživu psů

Krmiva pro psy mohou být rozdělena do několika kategorií na základě surovin, přísad, obsahu vlhkosti a dalších faktorů. Chovatelé psů často vybírají podle ceny, výhodnosti a nutriční vyváženosti, kterou nabízená krmiva poskytují. Nicméně mnoho vlastníků připravuje potravu pro své miláčky doma a to často ze zdravotních důvodů, ale také pro osobní uspokojení nebo v důsledku jistých představ.

02.06.2016

Jak správně krmit psa - program pro výživu psů

Majitelé psů se často zajímají o to, čím by měli krmit své miláčky. Vybrat si z nepřeberného množství různých značek a typů krmiva se může jevit jako velký oříšek. Petfood je nabízen velmi agresivně a tudíž není vždy úplně jednoduché rozlišit mezi pravdivými a klamavými tvrzeními. Odborníci na výživu malých zvířat jsou často kontaktováni váhajícími majiteli, kteří hledají rady týkající se krmiva, doplňků stravy, prevence chorob a dalších problematických oblastí jako jsou zdravotní rizika spojená s potravinovými doplňky. Bohužel, mezi odpověďmi na tyto otázky je jich pouze pár jednoduchých: přesto jsou po uvážení základních pojmů, doporučení a možností volby schopni učinit kvalifikované rozhodnutí.

29.04.2016

Minerály a ostatní stopové prvky - program pro výživu psů

Znalost požadavků na obsah minerálů v psí potravě je zatím omezená. Prokázána byla nezbytnost vápníku, fosforu, draslíku, sodíku, hořčíku, železa, mědi, zinku a jódu. Vše nasvědčuje i nezbytnosti selenu a chloridu. Na základě výzkumů jiných živočišných druhů se nechá předpokládat, že pro psy jsou dále nezbytné tyto minerály: mangan, síra, kobalt, molybden, fluór, chróm, křemík, cín, nikl, a vanadium.

19.04.2016

Tuky a esenciální mastné kyseliny - program pro výživu psů

Tuky představují vysoce koncentrovaný zdroj energie. Poskytují tělu 2,25krát více energie než bílkoviny nebo karbohydráty a jsou zdrojem esenciálních mastných kyselin. Fungují také jako nosiči v tucích rozpustných vitamínů (vitamíny A, K, E, D) a jsou důležitým faktorem přijatelnosti potravy tím, že ovlivňují její chutnost a strukturu.

18.03.2016

Karbohydráty, cukry a škroby - program pro výživu psů

Tato kategorie živin je tvořena cukry, škroby a potravní vlákninou. Cukry a škroby jsou zpracovávány v tenkém střevě a produkty jejich trávicího cyklu, jako glukóza a fruktóza, jsou primárně využívány jako zdroj energie. Vláknina je typickým stavebním prvkem rostlinné buněčné stěny a z větší části zůstává při průchodu trávicím traktem nestrávená.

01.01.2016

VetSolution: Veterinární diety bez obilovin

Zvířata, která trpí zdravotními poruchami nebo onemocněními, jsou často pod medikovanými režimy a mohou být náchylnější ke zvýšenému oxidačnímu stresu. Dopad na trávicí mikroflóru může být značný a škodlivý. Optimální funkčnost gastrointestinálního traktu je velmi důležitá pro zdraví a pohodu zvířete. Všechny MONGE VETSOLUTION diety jsou formulovány tak, aby byly bez obilovin a bez lepku, a jsou vylepšeny o unikátní inhibitor volných radikálů spolu s novou generací prebiotik. Tyto tři klíčové komponenty podporují maximální účinnost pro každou koncepci diety.

01.01.2016

Vitamíny - program pro výživu psů

Přestože si psi nejsou schopni syntetizovat dostatečné množství vitamínů tak aby splňovalo jejich denní nároky, nezbytný příjem se udává pouze v malých objemech. Vitamíny se dělí na ty rozpustné v tucích (vitamíny D, E, K, A) a rozpustné ve vodě (vitamíny B, C). Několik z nich (především A, E, C a thyamin – vitamín B1) je ihned ničeno světlem, teplem oxidací, vlhkem, žluknutím tuků nebo kombinací s některými minerály. Zpracování potravy, délka skladování nebo špatné skladovací podmínky (vlhko, teplo) podstatně ovlivní obsah vitamínů v potravě.

01.01.2000

Proteiny, bílkoviny - program pro výživu psů

Bílkoviny slouží jako dobrý zdroj aminokyselin a dusíku. Aminokyseliny jsou v těle používány k syntéze hormonů, enzymů a různých dalších bílkovin. Specialisté na výživu rozdělují aminokyseliny do dvou kategorií: esenciální aminokyseliny (tyto aminokyseliny nemohou být v dostatečném množství vytvořeny v těle zvířete, pokud slouží jako zdroj dusíku). Esenciálními aminokyselinami jsou pro psy arginin, histidin, izoleucin, leucin, lysin, metionin, phenylanin, treonin, tryptofan a valin.

01.01.2000

Energie - program pro výživu psů

Psi potřebují energii pro všechny buněčné funkce (např. svalový pohyb, přesun živin skrz buněčné membrány, zajištění celistvosti buněk, syntéza a rozpad molekul, atd.) tuto energii získávají ve formě chemické energie čerpané ze zpracování přijímaného jídla.

01.01.2000

Voda - program pro výživu psů

Tělo dospělého psa obsahuje přibližně 60% vody, tato hodnota je u štěňat ještě vyšší. Voda je životně důležitá pro fungování buněk a je nezbytnou složkou potravy. Nedostatek vody vede ke smrti mnohem rychleji než hladovění.

01.01.2000

Vyživovací požadavky psa - Program pro výživu psů

Psi i kočky jsou savci řádu Carnivora – masožraví. Z tohoto důvodu plyne všeobecné tendence k předpokladu, že tyto dva druhy sdílejí podobné požadavky na výživu. Vzhledem k několika anatomickým, metabolickým a povahovým odlišnostem, jsou nejzjevnější rozdíly v nižších nárocích psů na bílkoviny, v efektivním využití karbohydrátů (škrob, cukr) a ve schopnosti psů syntetizovat některé esenciální živiny (taurin, vitamín A, niacin, kyselina arachidonová) z látek nacházejících se v rostlinách. Následkem toho by na psy mělo být za všech praktických důvodů nahlíženo jako na všežravce: tzn. jako na živočichy schopné žít z rostlinné i živočišné stravy.

01.01.2000

Pořízení štěněte - výběr, výchova, krmení

Tento článek byl připraven ve spolupráci s odborníky pro malá zvířata tak, aby pomohl zodpovědět nejčastější otázky spojené s pořízením štěněte. Štěně Vám jistě přinese příjemné a vzrušující zkušenosti a stane se Vaším novým opravdovým přítelem. V tomto článku naleznete základní informace o krmení, výcviku a péči o Vaše štěně

01.01.2000

Holistická krmiva, špička ve výživě

Jedinečné krmivo pro psy, vyrobené z nejkvalitnějších přírodních surovin, je na našem trhu již několik let a tak již řada chovatelů potvrzuje vyjímečnost tohoto krmiva. Holistické krmivo již ve svém názvu symbolizuje zcela nový přístup k výživě psů všech plemen a každého věku. Holistická krmiva pro psy jsou vyrobená z nejkvalitnějších přírodních surovin.

Čekejte prosím...