• Akce
  • Novinky
  • Doporučujeme
  • Akce s dárky

Recenze zákazníků

***** Anonym, 22.1.2018
Nakupuji pravidelně každé čtyři měsíce.
***** Jarka, 21.1.2018
***** Dinda, 16.1.2018
rychlé a spolehlivé jednání
Anonym, 15.1.2018
pohodlný nákup z domova, bez nutnosti návštěvy kamenného obchodu, úspora času, solidní ceny, vynikající servis
***** Ivana, 15.1.2018

Sledujte nás:

Články


02.02.2017

VetSolution: Veterinární diety bez obilovin

Zvířata, která trpí zdravotními poruchami nebo onemocněními, jsou často pod medikovanými režimy a mohou být náchylnější ke zvýšenému oxidačnímu stresu. Dopad na trávicí mikroflóru může být značný a škodlivý. Optimální funkčnost gastrointestinálního traktu je velmi důležitá pro zdraví a pohodu zvířete. Všechny MONGE VETSOLUTION diety jsou formulovány tak, aby byly bez obilovin a bez lepku, a jsou vylepšeny o unikátní inhibitor volných radikálů spolu s novou generací prebiotik. Tyto tři klíčové komponenty podporují maximální účinnost pro každou koncepci diety.

08.11.2016

Program pro výživu psů - choroby s původem v krmivu

Choroby ovlivněné krmivem nejsou vyživovací nemocí, ale onemocnění silně ovlivněná typem krmiva, přísadami a stravovacími návyky. Stravovací management často kontroluje jejich výskyt a závažnost.

08.11.2016

Program pro výživu psů - Různé choroby

Choroby zubů Divocí psi často jedí šlachovitou nebo tvrdou potravu (kosti). Ta poskytuje přírodní brusivo pro dásně a zuby, redukuje výskyt plaku a tvorbu zubního kamene a tak předchází zubním onemocněním. Ačkoliv krmení kostmi není obhajováno, pro zdraví zubů jsou prospěšné tvrdé sušenky, žvýkačky nebo krmivo napodobující brusný efekt. Konzervy a polosuché krmivo tento efekt zcela postrádají a v závislosti na obsahu cukru mohou dokonce zubní…

14.10.2016

Program pro výživu psů - Řízení hmotnosti

Nejlepším způsobem, jak řídit obezitu, je předejít jí. Mnohým případům obezity může být zabráněno dostatečným cvičením, krmením stravou se středním nebo nízkým obsahem tuku, podáváním přiměřeně chutné stravy a naopak vyvarováním se podávání nedojedených porcí lidského jídla. Protože obezita je způsobena příjmem nadměrného množství kalorií, za účelem snížení hmotnosti psa je tak třeba snížit jeho energetický příjem nebo zvýšit tělesnou aktivitu. Tento princip je teoreticky velmi jednoduchý, mnohým majitelům psa však v praxi dělá potíže.

12.09.2016

Nemoci s původem ve výživě - program pro výživu psů

Za posledních deset let se naše poznatky o dopadech potravy na zdraví psů významně rozšířily. Nemoci pramenící z nedostatku živin jsou dnes již velmi neobvyklé, protože psi většinou dostávají dostatečné dávky plnohodnotného a vyváženého krmiva. Nemoci mající původ v potravě se přesto vyskytují, protože přemíra živin, stejně jak jejich nevyváženost, působí škodlivě podobně jako nedostatek stravy. Tato kapitola se zabývá chorobami, které má na svědomí nevyvážená potrava, neplnohodnotná domácí strava a nevhodné krmné metody. Náplní kapitoly jsou také běžné poruchy, které se stravou souvisí, ale potrava není jejich jedinou příčinou.

12.09.2016

Management stravování - program pro výživu psů

Správné krmení vyžaduje určité znalosti. V tomto článku se dozvíte jak postupovat např. při nechutenství, nebo při překrmování.

22.07.2016

Rady a doporučení ke krmení psů - program pro výživu psů

Nutriční potřeby psů jsou ovlivněny věkem (stěně, dospělý pes, senior), fyziologickým statutem (těhotenství, období kojení), úrovní aktivity, nemocemi a vnějšími faktory jako je okolní teplota nebo stres. Jako standart se používají energetické nároky dospělého psa s běžnou zátěží a potřeby psů v ostatních stádiích života se vyjadřují jako násobky tohoto standardu. Rozdíly mezi požadavky na energii, bílkoviny a na některé minerály (vápník, fosfor) jsou pro psy relativně dobře popsány a stanoveny. Věk, fyziologický status, míra zátěže a nemoci určitě ovlivňují i potřeby ostatních minerálů a vitamínů, ale málo dostupných informací zabraňuje stanovení přesných doporučení.

11.07.2016

Výběr vhodného krmiva pro psy - program pro výživu psů

Některé chovatele může výběr odpovídajícího krmiva znepokojit. Mnoho z nich si neví rady s tím, jak zhodnotit kvalitu nabízených krmiv a co si počít s informacemi ohledně složení uvedenými na obalech krmiv. Američtí výrobci krmiv se musí držet směrnic týkajících se složení a jeho uvedení na obalech vyhlášených Americkou asociací kontroly výživy (AAFCO, American Association of Feed Control Officials). Vlády jednotlivých států jsou zodpovědné za provádění schválených nařízení. Tato nařízení poskytují standardy v oblasti složení a jeho označení a poskytují tak spotřebitelům jisté vodítko při porovnání krmiv.

02.06.2016

Typy krmiv pro psy - program pro výživu psů

Krmiva pro psy mohou být rozdělena do několika kategorií na základě surovin, přísad, obsahu vlhkosti a dalších faktorů. Chovatelé psů často vybírají podle ceny, výhodnosti a nutriční vyváženosti, kterou nabízená krmiva poskytují. Nicméně mnoho vlastníků připravuje potravu pro své miláčky doma a to často ze zdravotních důvodů, ale také pro osobní uspokojení nebo v důsledku jistých představ.

02.06.2016

Jak správně krmit psa - program pro výživu psů

Majitelé psů se často zajímají o to, čím by měli krmit své miláčky. Vybrat si z nepřeberného množství různých značek a typů krmiva se může jevit jako velký oříšek. Petfood je nabízen velmi agresivně a tudíž není vždy úplně jednoduché rozlišit mezi pravdivými a klamavými tvrzeními. Odborníci na výživu malých zvířat jsou často kontaktováni váhajícími majiteli, kteří hledají rady týkající se krmiva, doplňků stravy, prevence chorob a dalších problematických oblastí jako jsou zdravotní rizika spojená s potravinovými doplňky. Bohužel, mezi odpověďmi na tyto otázky je jich pouze pár jednoduchých: přesto jsou po uvážení základních pojmů, doporučení a možností volby schopni učinit kvalifikované rozhodnutí.

16.05.2016

Vitamíny - program pro výživu psů

Přestože si psi nejsou schopni syntetizovat dostatečné množství vitamínů tak aby splňovalo jejich denní nároky, nezbytný příjem se udává pouze v malých objemech. Vitamíny se dělí na ty rozpustné v tucích (vitamíny D, E, K, A) a rozpustné ve vodě (vitamíny B, C). Několik z nich (především A, E, C a thyamin – vitamín B1) je ihned ničeno světlem, teplem oxidací, vlhkem, žluknutím tuků nebo kombinací s některými minerály. Zpracování potravy, délka skladování nebo špatné skladovací podmínky (vlhko, teplo) podstatně ovlivní obsah vitamínů v potravě.

29.04.2016

Minerály a ostatní stopové prvky - program pro výživu psů

Znalost požadavků na obsah minerálů v psí potravě je zatím omezená. Prokázána byla nezbytnost vápníku, fosforu, draslíku, sodíku, hořčíku, železa, mědi, zinku a jódu. Vše nasvědčuje i nezbytnosti selenu a chloridu. Na základě výzkumů jiných živočišných druhů se nechá předpokládat, že pro psy jsou dále nezbytné tyto minerály: mangan, síra, kobalt, molybden, fluór, chróm, křemík, cín, nikl, a vanadium.


Čekejte prosím...