• Akce
  • Novinky
  • Doporučujeme
  • Akce s dárky

Recenze zákazníků

Kočkám granule chutnají. Obratem doručeno.
***** Anonym, 17.5.2024
Dobrý den, v tomto obchodě nakupuji poněkolikáté a vždy spokojenost. Komunikace, rychlost dodání, kvalita výrobků. Děkuji Lenka
***** Anonym, 15.5.2024
Skvělý obchod, kvalitní krmiva i pamlsky, super servis
***** Anonym, 9.5.2024
100% spokojenost
***** Anonym, 8.5.2024
rychlé, bez problémů
***** Anonym, 30.4.2024

Sledujte nás:

Výběr krmiva a jeho vliv na srst psa

Co Vás nejvíce zaujme na psech kromě jejich roztomilých a láskyplných pohledů? Určitě lesklá, hustá a zdravá srst, která je odrazem jejich zdravotního stavu a Vaší celkové péče o ně.

Pokusme se porozumět srsti a kůži psa.

Kůže má u lidí ochrannou a termoregulační funkci. Tyto dvě funkce jsou přítomné také u psa, avšak s určitými rozdíly:

  1. pes se nepotí, ale vyhání z plic přebytečnou vlhkost
  2.  chloupky jsou dlouhé a rozprostřené po celém těle a jejich účelem je vytvořit izotermickou vrstvu, která izoluje tělo od vnějšího prostředí, chrání před chladem i horkem

Pokud je pes zdravý, má krásnou zdravou srst, ale naopak pokud je pes nemocný, projeví se to i na vzhledu srsti, protože živiny z potravy přednostně slouží k výživě životně důležitých orgánů, na úkor těch, které nejsou bezprostředně důležité pro ochranu života.

Na jaké důležité prvky si ale z nutričního hlediska dát pozor, aby měl váš pes hezkou hustou a lesklou srst?

Chlupy jsou tvořeny keratinem, což je bílkovina: nedostatek bílkovin ve stravě nebo těch, které jsou obtížně stravitelné, může vést k tomu, že se chlupy lámou a snaží se znovu růst. Pro zachování estetiky chlupů nepotřebujete mnoho tuků, ale potřebujete správné tuky, což jsou konkrétně tuky z rodiny PUFA, Omega-3 a Omega-6. Ze stopových prvků je zinek nejdůležitější a nejvíce koreluje s krásou srsti, proto při jeho nedostatku pes ztrácí srst, aniž by produkoval novou.

Srst psů může mít širokou škálu barev. Výživa může ovlivnit změnu barvy srsti, protože na ní závisí produkce pigmentů, které se ukládají v srsti a jsou zodpovědné za barvu.

Například u psů s černou srstí, kdy v potravě chybí určité látky, jako je fenylalanin a tyrosin (2 esenciální aminokyseliny), barva srsti přechází z černé na „načervenalou“. Pokud je však do krmiva přidáno dostatečné množství fenylalaninu a tyrosinu, je tento proces vratný a srst se může vrátit ke své tmavší barvě. Nedostatek mědi může být také příčinou vyblednutí černé barvy srsti. Psi s tmavou srstí mají dvojnásobnou potřebu tyrosinu než ostatní psi. Potraviny, ve kterých najdeme vysoké množství tyrosinu a fenylalaninu, jsou obvykle charakterizovány: hovězím, vepřovým, kuřecím a rybím.

Problémy v důsledku nesprávné výživy můžeme pozorovat i u psů se světlou srstí, která má často tendenci žloutnout a mít načervenalou barvu kolem očí. V případě nadměrného slzení oranžovými barvami, které se obtížně odstraňují, hrají klíčovou roli také esenciální aminokyseliny jako fenylalanin a tyrosin přijímané stravou. Tento typ slzení, bohatý na odpadní látky z metabolismu bílkovin, je výsledkem stravy bohaté na složky s vysokým množstvím tyrosinu a fenylalaninu. Je proto nutné zasáhnout především do jídelníčku výběrem potravin převážně na bázi ryb jako jsou sledi, ančovičky, pstruh, sardinky, treska, které obsahují nižší množství těchto esenciálních aminokyselin.

V našem sortimentu si určitě vyberete vhodné krmivo pro Vašeho psího parťáka!

Čekejte prosím...