• Akce
  • Novinky
  • Doporučujeme
  • Akce s dárky

Recenze zákazníků

spokojenost, objednávám pravidelně, komunikace, přehlednost, rychlost
***** Anonym, 18.6.2021
Trvale spolehlivý dodavatel.
***** Anonym, 17.6.2021
rychlá komunikace i dodání
***** Anonym, 16.6.2021
S obchodem jsem velmi spokojená
***** Anonym, 16.6.2021
***** Anonym, 13.6.2021

Sledujte nás:

PITNÝ REŽIM U PSA

Život bez vody je pro lidi zcela nemožný, stejně tak i pro naše čtyřnohé kamarády. Proto je pitný režim důležitý a v těchto letních dnech dvojnásob. Vodu si můžete představit jako takový transport, který má za úkol přivádět živiny buňkám a odvádět od nich odpadní látky. Pojďme se společně podívat na pitný režim u psa a na to, kolik vody má pes vypít. 

Dodržuje váš pes pitný režim a jak to poznat?

Pokud máte podezření, že váš pejsek nevypije za den dostatečné množství tekutin, tak je důležité se zaměřit na barvu jeho moči. Pokud je tmavě zbarvená, je to známka toho, že pejsek má v těle nedostatek tekutin.

Jestli je váš pejsek aktivní, jeho metabolismus se zrychluje a samozřejmě se zvětšuje i výdej vody.

 

Denní spotřeba vody u psů - kolik vody má vypít pes? 

Zde je připraven jednoduchý přehled, díky kterému zjistíte, kolik vody má váš pes vypít s ohledem na jeho hmotnost. Nezapomeňte však brát v potaz i jeho aktivitu, vět a klimatické podmínky. Pokud jsou venku parna, nebojte se denní dávky navýšit. 

Hmotnost psa (kg)

10

20

30

40

50

60

70

80

Spotřeba vody (litry)

0,6

1,2

1,8

2,4

3

3,6

4,2

4,8


Dehydratace psa a kdy k ní dochází?

Špatný pitný režim psa může mít za následek dehydrataci organismu, která může způsobit poškození orgánů, selhání ledvin a v nejhorším případě i smrt. Dehydrataci vám pomůže odhalit hned několik příznaků, jako jsou např.: zapadlé matné oči, tmavá a hustá moč, apatie a neochota k pohybu. Nedostatek vody v těle může také způsobit zahušťování krve, což vede ke vzniku krevních sraženin a dalších oběhových poruch.

Jak tedy pejska udržet zavodněného?

V první řadě je důležité dbát na to, aby měl pes vlastní misku s čerstvou vodou, která by se měla měnit několikrát za den. Může dojít k situaci, kdy pejsek nevypije takové množství vody, které by vypít měl a věřte, že ani na povel ji pít nebude. Tato situace se dá vyřešit celkem hravě, kdy vaším úkolem bude udělat misku s vodou atraktivnější. Například můžete do vody ponořit nějaký pejskův oblíbený pamlsek, nebo ji obohatit vývarem, smetanou nebo mlékem.

Čekejte prosím...