• Akce
  • Novinky
  • Doporučujeme
  • Akce s dárky

Recenze zákazníků

Velky vyber, skvele ceny, rychle doruceni...
***** Anonym, 28.2.2021
***** Anonym, 26.2.2021
Po doručení objednávky,balíček rychle vyexpedován,odeslán a doručen.
***** Anonym, 26.2.2021
velký výběr, přijatelná cena, rychlé doručení
***** Anonym, 26.2.2021
Velmi oceňuji přístup obchodu k omylem vyměněnému a zaslanému zboží . Vše bylo bleskově vyřešeno , druhý den přijela zásilková služba s těmi pravými granulemi pro naše kočičky a odvozem nechtěných granulí ..a ještě navíc jsme dostali dáreček. Splést se může každý a z tohoto přístupu si si mnoho eshopů mělo vzít příklad. Takže za mě hodnotím 1 s hvězdičkou a ráda si tu objednám další krmení pro naši skoro ZOO :-)
***** Anonym, 24.2.2021

Sledujte nás:

Na procházku když mrzne.

Mrzne – vyčurat a domů!

V mrazu opravdu není příliš vhodné chodit se psem, který je zvyklý žít v teplém bytě nebo v domě, na dlouhé procházky. Pokud je to možné (vzhledem k vaší práci), venčete raději kolem poledne než brzy ráno nebo pozdě večer, kdy je největší zima. Psi žijící v bytě se prostě nedovedou na mrazivé počasí jen tak adaptovat. S malými štěňaty byste měli být ještě mnohem opatrnější!

„Zvládání nízkých teplot se u psů vždy odvíjí od toho, jakým teplotám jsou přizpůsobeni a jakou pohybovou aktivitu mají. Štěňata by v mrazech neměla dlouhodobě pobývat venku, protože ještě nemají plnohodnotnou srst, která by je ochránila, ani tukové zásoby, které si venkovní psi na zimu obvykle dělají. Ale jít se štěnětem v mrazu na procházku není problém, bude-li celou dobu v pohybu. Totéž se týká cvičení s dospělými psy. Pes může i v mrazu běhat, ale neměl by čekat na páníčka před obchodem. Opatrnost je na místě až při u nás extrémních teplotách, jako je dejme tomu –15 °C, to už je vhodné omezit pobyt venku na nejnutnější dobu a i venkovního psa vzít raději do zateplené části domu. Tady je zase třeba počítat s tím, že pes žijící trvale venku není přizpůsoben pokojovým teplotám a rychle by v nich ztratil zimní srst, takže je vhodnější udělat mu přechodné bydliště někde na verandě nebo v chodbě, kde teploty neklesají k extrémům, ale ani nejsou příliš vysoké,“ upozorňuje veterinářka MVDr. Klára Egerová.

 

Obleček není jen móda

Máte-li psa krátkosrstého plemene, rozhodně byste mu měli pořídit vhodný obleček. Nejde o módu – i pes ocení, bude-li mít záda a bedra v teple. Vybírejte nejlépe takový, který pejskovi ochrání  i hrudník a břicho.

V žádném případě nenechte svého psa mrznout uvázaného třeba před obchodem! Pomineme-li nebezpečí, že vám ho někdo ukradne nebo mu ublíží (což hrozí celoročně!), může nastydnout, nebo třeba „jen docela obyčejně“ trpět zimou.

Ve městě mažte tlapky

To se týká všech plemen – ochráníte jim tím tlapky před popraskáním a záněty, zejména při procházce prosolenými městskými ulicemi. Mazat můžete obyčejnou indulonou (i jiným mastným nedráždivým krémem), vazelínou nebo speciálním veterinárním balzámem.
Vhodný mastný krém zabrání, aby psovi bříška prstů v mrazu popraskala, a na chodnících mu ochrání tlapky i před působením soli. Sůl se může dostat do prasklinky v tlapce a způsobit špatně se hojící a bolestivý zánět.
Po návratu z procházky psovi tlapky opláchněte (nejlépe vlažnou vodou) a znovu je ošetřete vhodným krémem.

Pokud po městě musíte se psem chodit denně, zvažte, zda mu nepořídíte boty. Jsou ideální například tam, kde se místo soli používá posyp v podobě malých (a velmi ostrých) kamínků.

Tak Vám přejeme, aby jste zimu přežili ve zdraví, pohodě a nohama(tlapkama) v teple.

Čekejte prosím...