• Akce
  • Novinky
  • Doporučujeme
  • Akce s dárky

Recenze zákazníků

S obchodem,jako vždy vše v pořádku.
***** Anonym, 4.12.2023
Nakupuji pamlsky pro své psy, pamlsky pro odchovy do balíčku... Vždy naprostá spokojenost, objednám, za dva dny mám doma. Kéž by všechny e-shopy byly takto spolehlivé.
***** Anonym, 27.11.2023
Za mě naprostá spokojenost. Objednávám už po několikáté pamlsky pro našeho mlsouna a vždy bylo dodání rychlé a vše proběhlo v pořádku.
***** Anonym, 26.11.2023
Perfektní spolupráce
***** Anonym, 16.11.2023
**** Anonym, 15.11.2023

Sledujte nás:

Krmení venkovního ptactva

Zimní období je tady. Nastává tedy čas začít myslet na přikrmování ptactva žijícího venku.

Čím přikrmovat

Potravu ptáků u nás tvoří zejména různá semena, jádra, bobule a jiné plody. Nejvhodnější a nejznámější na přikrmování jsou semena slunečnicová. Ptáci je nejlépe přijímají a jsou tučná, což je na zimu důležité. K zakoupení jsou i namíchané směsi speciálně pro venkovní ptactvo, které obsahují všechny potřebné živiny. Směsi většinou obsahují různé druhy obilných zrn, luštěniny a kukuřici. Ptákům můžete také nachystat různé druhy ovoce.

Určitě nekrmíme zbytky z kuchyně, kořeněnými, slanými a jinak upravenými potravinami. 

Jak a kdy krmit

Přikrmovat by se mělo pouze v zimě, a to nejlépe od listopadu do března. Po zbytek roku si ptáci již krmení snadno shání sami. Je důležité myslet na to, abychom ptactvo moc nepřekrmovali - dávat do krmítka vždy jen takové množství potravy, kterou ptáci snědí a krmivo tam tak neleží zbytečně dlouho. Krmivo se začne kazit nebo chytat plísně.

Důležité zásady při krmení

Umístění krmítka by mělo být alespoň 1,5 od země a dost daleko od okolních stromů, aby ptáky v krmítku nepřekvapil nevítaný predátor. Krmivo, jako jsou například lojové koule, lojové tyčinky, kokosové ořechy, nově máme lojové peletky s moučným červem nebo jeřabinami, musí být chráněno před deštěm, sněhem a nejlépe i slunečními paprsky. Pokud lojové koule ptákům podáváte, vyjměte je ze síťky a vložte přímo do krmítka. Nebo pokud jste je pověsili se síťkou, po jejich snězení ji seberte a vyhoďte. Zabráníte tak zachycení ptáků do sítěk.

Zde si můžete vybrat z naší nabídky

https://www.propacky.cz/kategorie/slunecnice-lojove-koule/

https://www.propacky.cz/kategorie/ptactvo/

Čekejte prosím...