• Akce
  • Novinky
  • Doporučujeme
  • Akce s dárky

Recenze zákazníků

Rychlost, kvalita zboží, vstřícnost jednání
***** Anonym, 13.5.2021
Kvalita, rychlost dodání, vše funguje, jsem pokaždé spokojen.
***** Anonym, 13.5.2021
***** Anonym, 12.5.2021
Vynikající výběr kvalitního zboží. Rychlé dodání.
***** Anonym, 11.5.2021
Super rychlé, zboží přišlo v pořádku
***** Anonym, 10.5.2021

Sledujte nás:

Jak pečovat o zuby

 

Jak vznikají problémy se zuby?

Pokud nebudete svým mazlíčkům o zuby pečovat, tak si brzy budete moc všimnout, že se na zubech začne tvořit zubní plak. Ten ještě není tvrdý a dá se odstranit vyčištěním zubů. Ale pokud jej necháte bez povšimnutí, začne se postupně měnit na zubní kámen. Navíc bude v dutině ústní plno bakterií, které budou narušovat přirozené prostředí. Navenek se to nejčastěji projevuje nepříjemným zápachem z tlamičky vašeho mazlíčka.

Pokud péči o zuby zanedbáte, může váš pes nebo kočka skončit i se zánětem dásní nebo zubním kazem. Když necháte zubní kámen nahromadit, povede se vám ho jen těžko odstranit doma. V takovém případě je to na návštěvu veterinárního lékaře a vyčištění zubů ultrazvukem v narkóze. Pravidelnou péčí o ústní dutinu můžete takovému konci předejít. A co tedy můžete pro zoubky udělat?

1. Mechanické čistění

Zuby byste měli pravidelně minimálně dvakrát týdně čistit. Existují speciální kartáčky pro mazlíčky, které se dají i nasadit na prst a lépe se s nimi zachází. Nezapomeňte použít společně s kartáčkem také zubní pastu. Vyrábí se speciální enzymatické pasty pro psy a kočky, k dispozici jsou v různých příchutích, aby mazlíčkům chutnaly.

2. Podávání doplňků stravy

Kromě pravidelného čištění se doporučuje podávat i doplňky stravy, které příznivě ovlivňují stav dutiny ústní. Nejoblíbenější je mořská řasa kelpa. Existují také ústní vody pro mazlíčky, které se přidávají do pití, a tak se pohodlně dostanou tam, kam mají.

3. Hračky a pamlsky na okus

Doporučujeme vyzkoušet funkční pamlsky, které pečují o zuby, často v jejich složení. Další kapitolou jsou sušené pamlsky, když je pes žvýká, dochází ke zvýšené produkci slin a ty napomáhají k hygieně. Navíc se takto zuby přirozeně mechanicky čistí. Ke žvýkání slouží i různé hračky, záleží, co bude vašeho psa více bavit.

Čekejte prosím...