• Akce
  • Novinky
  • Doporučujeme
  • Akce s dárky

Recenze zákazníků

Rychlost, kvalita zboží, vstřícnost jednání
***** Anonym, 13.5.2021
Kvalita, rychlost dodání, vše funguje, jsem pokaždé spokojen.
***** Anonym, 13.5.2021
***** Anonym, 12.5.2021
Vynikající výběr kvalitního zboží. Rychlé dodání.
***** Anonym, 11.5.2021
Super rychlé, zboží přišlo v pořádku
***** Anonym, 10.5.2021

Sledujte nás:

DESATERO VÝŽIVY ŠTĚNĚTE A DOSPĚLÉHO PSA

Štěňátko má jiné nároky na výživu než dospělý pes. Podávejte mu výhradně krmivo určené této věkové kategorie. Na krmivo pro "dospěláky" přejděte až po definitivním ukončení fyzického vývoje.

 

Štěňátko má malý žaludek, proto mu třeba denní krmnou dávku rozdělte na několik porcí: do 3. měsíce - 4 jídla denně, od 3. do 5. měsíce - 3 jídla denně, od 5. měsíce - 2 jídla denně.

 

Pes má mimořádně citlivý trávicí trakt. Krmivo nikdy neměňte pouze kvůli změně chuti. Chcete pejskovi zpestřit jídelníček? Můžete například smíchat granule s konzervou nebo mu můžete dát speciální pochoutku pro psy. Každou změnu krmiva dělejte postupně. Ideální je smíchat spolu staré a nové granule v poměru 1: 1, celkově na 10 dní. Potom pokračovat plynule v krmení novými granulemi.

 

Dodržujte pravidelný čas krmení. Potravu každému psovi nechte asi 30 minut a pak mu nezkonzumované zbytky vezměte. Pokud má pejsek trvale přístup k jídlu, může se začít přejídat nebo se stát vybíravým.

 

Potrava má mít pokojovou teplotu. Příliš horké nebo příliš studené jídlo může vyvolat zažívací problémy. Vybíravým pejskem krmivo ohřejte na tělesnou teplotu (asi na 37 ° C). Lépe se pak uvolňují aromatické a chuťové látky, potrava je pro psa lákavější. Konzervy ohřívejte ve vodní lázni, granule zalijte vodou nebo masovým vývarem uvařeným zvlášť pro psa.

 

Při štěňatech pravidelně kontrolujte a zaznamenávejte hmotnostní a výškové přírůstky. Příliš rychlé tempo růstu může vést k deformacím kosterní soustavy a tělesné stavby. Vážit třeba pejska i v dospělosti, zvláště platí po kastraci psa nebo fenky, kde riziko obezity z přejídání po zákroku je velmi velké.

 

Než použijete jakýkoli vitaminový a minerálový přípravek, poraďte se se svým veterinářem.

 

Mléko není nutnou ani vhodnou součástí výživy psa po odstavení. Organismus rychle ztrácí schopnost štěpit mléčný cukr, laktózu, a výsledkem je průjem nebo zvracení.

 

Po jídle nechte pejska vždy asi 2 hodiny odpočívat. Neprovokujte ho ke hrám, nechoďte s ním na vycházku (samozřejmě kromě nezbytného vyprázdnění se). Důvodem tohoto opatření je zvýšené riziko vzniku torze žaludku, hlavně u velkých plemen.

 

Všechny dlouhodobější problémy se zažíváním (zažívací problémy, netypická konzistence a barva stolice, nadměrné pití nebo výrazná změna chuti k jídlu, i náhle přejídání) raději prokonzultujte s veterinárním lékařem.

Čekejte prosím...